Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/24/4041

Obowiązki:

szczegóły w ogłoszeniu o konkursie zamieszczonym na stronie www.rzeszow.sa.gov.pl, szczegółowy zakres i sposób wykonywania czynności przez asystentów sędziów określa rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 8 listopada 2012 r. w sprawie czynności asystentów sędziów (Dz. U. z 2012 r., poz. 1270)

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania:

  • szczegóły w ogłoszeniu o konkursie zamieszczonym na stronie www.rzeszow.sa.gov.pl

Miejsce pracy: PIŁSUDSKIEGO 28, 35-001 Rzeszów, powiat: m. Rzeszów, woj: podkarpackie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę w zastępstwie

Wymagane dokumenty: www.rzeszow.sa.gov.pl1. wniosek o zatrudnienie na zastępstwo na stanowisku asystenta sędziego , adresowany do Prezesa Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, z zaznaczeniem sygnatury konkursu oraz danymi kontaktowymi,2. życiorys i informacja o przebiegu kariery zawodowej,3. oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie studiów wyższych na kierunku prawo w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie tytułu zawodowego magistra albo zaświadczenie o zdanym egzaminie magisterskim, albo oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie zagranicznych studiów wyższych na kierunkuprawo uznanych w Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie odrębnych przepisów,4. oświadczenie, że wobec kandydata nie jest prowadzone postępowanie o przestępstwo ściganez oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe,5. oświadczenie, że kandydat jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich,6. pisemna zgoda na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacji na podstawie RODO,7. oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną dla kandydatów ubiegających się o zatrudnienie,8. aktualna fotografia zgodna z wymogami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych.Do zgłoszenia kandydat może dołączyć dokumenty potwierdzające dodatkowe kwalifikacje i osiągnięcia.Drugi etap konkursu odbędzie się w dniu 29 października 2024 r. o godz. 10:00 w siedzibie SąduApelacyjnego w Rzeszowie, Al. Piłsudskiego 28, 35-001 Rzeszów, sala nr 100.Kandydat na stanowisko asystenta sędziego powinien spełniać wymagania określone w art. 155 § 2ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r., poz. 334 ze zm.), tj.: posiadać obywatelstwo Rzeczypospolitej Polskiej i korzystać z pełni praw cywilnych i obywatelskich, być nieskazitelnego charakteru, ukończyć wyższe studia prawnicze w Polsce i uzyskać tytuł magistra lub zagraniczne uznane w Polsce, ukończyć 23 lata.Zgłoszenie o przystąpieniu do konkursu należy złożyć w zamkniętej kopercie zaadresowanejdo Prezesa Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, z dopiskiem: Konkurs na zastępstwo na stanowiskoasystenta sędziego, oznaczenie konkursu KD.110.7.2024 nie otwierać do dnia 10 października2024 r. na Biurze Podawczym Sądu Apelacyjnego, bądź przesłać pocztą.W przypadku zgłoszeń nadesłanych pocztą liczy się data stempla pocztowego. Oferty przesłane poterminie nie będą rozpatrywane.Klauzula informacyjna dla kandydatów ubiegających się o zatrudnienie:Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danychosobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE(RODO) informuję, że:1. Administratorem danych osobowych podanych przez kandydatów ubiegających się ozatrudnienie jest Prezes Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, Al. Piłsudskiego 28, 35-001 Rzeszów.2. Dane kontaktowe do Inspektora ochrony danych osobowych: Inspektor ochrony danych,Al. Piłsudskiego 28, 35-001 Rzeszów, adres e-mail: iod@rzeszow.sa.gov.pl.3. Dane osobowe kandydatów przetwarzane będą w celu przeprowadzenia i udokumentowaniarekrutacji na podstawie: art. 6 ust. 1 lit. a RODO, ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r., poz. 1465 ze zm.), ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (tekst jedn. Dz. U.z 2024 r., poz. 334 ze zm.), rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 14 października 2013 r.. w sprawieprzeprowadzania konkursu na stanowisko asystenta sędziego (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r.,poz. 2106 ze zm.).4. Podanie danych w zakresie określonym postanowieniami ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawoo ustroju sądów powszechnych (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r., poz. 334 ze zm.) oraz aktówwykonawczych jest wymogiem ustawowym nie podanie danych skutkuje niedopuszczeniem dokonkursu. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne i następuje na podstawiezgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rekrutacji.5. Odbiorcami zgromadzonych danych osobowych kandydatów będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa lub na podstawie upoważnienia do przetwarzania danych.6. Kandydat posiada prawo do: dostępu do treści swoich danych osobowych, sprostowania swoich danych osobowych, usunięcia swoich danych osobowych, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, w przypadku przetwarzania danych osobowych na podstawie zgody prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie - wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed jej wycofaniem lubwynika z przepisów prawa,7. Kandydat posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes UrzęduOchrony Danych Osobowych (dawniej GIODO), jeśli uzna, że przetwarzanie jego danychosobowych narusza przepisy RODO.8. Zgromadzone dane osobowe kandydatów będą przetwarzane nie dłużej niż to jest konieczne,tj. przez okres 10 lat począwszy od roku następnego po zakończeniu konkursu, zgodnie zobowiązującym w jednostce rzeczowym wykazem akt, z zastrzeżeniem, że dokumenty złożoneprzez osoby aplikujące na wolne stanowisko pracy i nie odebrane w ciągu 14 dni po zakończeniuprocesu rekrutacji, zostaną zniszczone.9. Zgromadzone dane osobowe kandydatów nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowanegopodejmowania decyzji w tym profilowania.10. Zgromadzone dane osobowe kandydatów nie będą przekazywane do państwa trzeciego luborganizacji międzynarodowej.Kandydaci niezatrudnieni i niezakwalifikowani na listę rezerwową mogą odebrać dokumentyrekrutacyjne w ciągu 14 dni od zakończenia procedury konkursowej w Oddziale Kadr SąduApelacyjnego w Rzeszowie, Al. Piłsudskiego 28, pok. 101. Nieodebrane dokumenty po upływiezakreślonego terminu zostaną komisyjnie zniszczone, za wyjątkiem oryginałów dokumentów, którezostaną zwrócone kandydatom.Ogłoszenie o konkursie umieszcza się na tablicy ogłoszeń Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie,Biuletynie Informacji Publicznej Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, oraz centralnej bazie ofert pracy(www.oferty.praca.gov.pl).Oświadczenia do pobrania dostępne są na stronie BIP Sądu Apelacyjnego Rzeszowie.Dodatkowe informacje można uzyskać w Oddziale Kadr pod numerem telefonu 17/ 85-80-209.

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
30/09/2024
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Umowa na zastępstwo
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Prawo / Prokuratura