Chief Accountant - rekrutacja online

HRK S.A.

Warszawa, mazowieckie

HRK S.A.
Chief AccountantMiejsce pracy: Warszawa
Twoje obowiązki:
  • Nadzór nad pełną księgowością firmy: Tworzenie i utrzymywanie polityk oraz procedur księgowych, odpowiedzialność za przygotowanie sprawozdań finansowych zgodnie z polską ustawą o rachunkowości i MSSF.
  • Koordynacja zamknięcia miesiąca: Efektywne zarządzanie procesem zamknięcia miesiąca, aby zapewnić terminowość i dokładność raportów.
  • Reprezentowanie firmy: Współpraca z audytorami, organami państwowymi i instytucjami finansowymi (np. GUS, Urząd Skarbowy, Ministerstwo Finansów).
  • Wsparcie zespołu księgowego: Pomoc w raportowaniu zgodnie z MSSF w systemie konsolidacyjnym.
  • Zgodność z przepisami: Zapewnienie zgodności procesów księgowych i raportowania z odpowiednimi wymogami prawnymi.
  • Poprawa procesów: Pomiar efektywności, sugerowanie i wdrażanie ulepszeń w procesach księgowych oraz środowisku kontroli i ryzyka.
  • Wsparcie podatkowe: Współpraca z zewnętrznymi doradcami w celu zapewnienia zgodności podatkowej.
  • Wsparcie w decyzjach: Udział w podejmowaniu decyzji dotyczących rozwiązań finansowych i księgowych.
Nasze wymagania:
  • Doświadczenie zawodowe: Minimum 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku jako główny księgowy lub samodzielny księgowy.
  • Znajomość przepisów: Bardzo dobra znajomość polskiej ustawy o rachunkowości oraz MSSF.
  • Doświadczenie w branży: Doświadczenie w księgowości firm produkcyjnych będzie dodatkowym atutem.
  • Zrozumienie przepisów podatkowych: Dobre zrozumienie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
  • Doświadczenie w audycie: Doświadczenie w obszarze audytu będzie dodatkowym atutem.
  • Umiejętności techniczne: Znajomość systemów i aplikacji finansowych oraz księgowych, biegłość w obsłudze MS Excel.
  • Znajomość języka: Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
  • Umiejętności analityczne i organizacyjne: Zdolność analitycznego myślenia oraz dobre umiejętności organizacyjne i komunikacyjne (również z działami niefinansowymi).
Dlaczego warto do nas dołączyć:
  • Rozwój zawodowy: Inwestujemy w Twoje szkolenia i rozwój zawodowy, zapewniając ciągłe podnoszenie kwalifikacji.
  • Wsparcie edukacyjne: Oferujemy pokrycie kosztów materiałów szkoleniowych oraz płatny czas wolny na egzaminy zawodowe, abyś mógł się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności.
  • Opieka zdrowotna: Prywatna opieka medyczna obejmująca również Twoją rodzinę i partnerów, bo Twoje zdrowie jest dla nas priorytetem.
  • Nagrody i benefity: System premiowy, programy rekomendacji i poleceń, a także dodatkowe benefity socjalne, takie jak wieczory filmowe i prezenty świąteczne.
  • Wsparcie relokacyjne: Zapewniamy wsparcie relokacyjne i finansowe, aby Twój start w nowym miejscu był jak najłatwiejszy.
  • Ubezpieczenie na życie: Bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny jest dla nas ważne, dlatego oferujemy ubezpieczenie na życie.
  • Karta Multisport: Dbaj o swoją kondycję z kartą Multisport, która daje dostęp do wielu obiektów sportowych.
  • Bony Sodexo: Dodatkowe bony Sodexo na różne okazje.
  • Elastyczność pracy: Elastyczne godziny pracy oraz możliwość pracy zdalnej, abyś mógł lepiej zarządzać swoim czasem.
  • Praca w międzynarodowej firmie: Dołącz do dynamicznej firmy o międzynarodowym zasięgu, gdzie codziennie będziesz mógł korzystać z języków obcych.
  • Przyjazna atmosfera: Stawiamy na przyjazną atmosferę pracy, regularne imprezy integracyjne, owoce w czwartki, kawa, herbata, bilety do teatru i kina oraz wiele innych udogodnień.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.