INSPEKTOR BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

25 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Białymstoku

Augustów, podlaskie

Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/24/0628

Obowiązki:

- przeprowadzanie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa
i higieny pracy, ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk pracy, na których są zatrudnione kobiety
w ciąży lub karmiące dziecko piersią, młodociani, niepełnosprawni, pracownicy wykonujący pracę zmianową, w tym pracujący w nocy, oraz osoby fizyczne wykonujące pracę na innej podstawie niż stosunek pracy w zakładzie pracy lub w miejscu wyznaczonym przez pracodawcę;
- bieżące informowanie Dowódcy batalionu o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych, wraz z wnioskami zmierzającymi do usuwania tych zagrożeń;
- uczestniczenie w sporządzaniu, co najmniej raz w roku, okresowych analiz stanu bezpieczeństwa i higieny pracy zawierających propozycje przedsięwzięć technicznych i organizacyjnych mających na celu zapobieganie zagrożeniom życia i zdrowia pracowników oraz poprawę warunków pracy;
- udział w opracowywaniu planów modernizacji obiektów batalionu, w ocenie założeń i dokumentacji dotyczących modernizacji obiektów batalionu, w opracowywaniu wewnętrznych zarządzeń, regulaminów
i instrukcji ogólnych dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz w ustalaniu zadań osób kierujących pracownikami w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy;
- udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz w opracowywaniu wniosków wynikających z badania przyczyn i okoliczności tych wypadków oraz zachorowań na choroby zawodowe,
a także kontrola realizacji tych wniosków;
- prowadzenie rejestrów, kompletowanie i przechowywanie dokumentów dotyczących wypadków przy pracy, stwierdzonych chorób zawodowych i podejrzeń o takie choroby, a także przechowywanie wyników badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy;
- udział w dokonywaniu oceny ryzyka zawodowego, które wiąże się z wykonywaną pracą;
- współpraca z właściwymi komórkami organizacyjnymi lub osobami, w szczególności w zakresie organizowania i zapewnienia odpowiedniego poziomu szkoleń w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zapewnienia właściwej adaptacji zawodowej nowo zatrudnionych żołnierzom i pracownikom;
- współpraca z laboratoriami upoważnionymi, zgodnie z odrębnymi przepisami,
- uczestniczenie w konsultacjach w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, a także w pracach komisji bezpieczeństwa i higieny pracy oraz innych komisji zajmujących się problematyką bezpieczeństwa
i higieny pracy, w tym zapobieganiem chorobom zawodowym i wypadkom przy pracy;
- inicjowanie i rozwijanie na terenie batalionu różnych form popularyzacji problematyki bezpieczeństwa
i higieny pracy oraz ergonomii.

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • średnie ogólnokształcące, kierunek: Bezpieczeństwo i higiena pracy

Pozostałe wymagania:

  • - nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe - posiadanie obywatelstwa polskiego; - korzystanie z pełni praw publicznych; - bardzo dobra znajomość obsługi komputera i pakietu MS Office; - bardzo dobra znajomość przepisów w zakresie: bezpieczeństwa i higieny pracy - znajomość aktów prawnych w powyższym zakresie oraz umiejętność ich interpretowania i zastosowania w praktyce; - dyspozycyjność, komunikatywność, odpowiedzialność i samodzielność. Mile widziane: dodatkowe kompetencje: - doświadczenie zawodowe w pracy na podobnym stanowisku; - kompetencje miękkie: komunikacja, myślenie analityczne, współpraca, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych; - zaangażowanie i kreatywność; - otwartość na nowe wyzwania; - umiejętność pracy w zespołach zadaniowych.

Miejsce pracy: Wybickiego 2, 16-300 Augustów, powiat: augustowski, woj: podlaskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony

Wymagane dokumenty: cv

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
03/10/2024
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Ochrona

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy