Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/24/6277

Obowiązki:

1. Kwalifikacja dzieci zgłoszonych do przysposobienia;
2. Sporządzenie dla dziecka zakwalifikowanego do przysposobienia diagnozy pedagogicznej;
3. Gromadzenie i aktualizowanie informacji o dzieciach, które mogą być przysposobione, w tym informacji o stanie zdrowia dziecka;
4. Promowanie idei adopcji, w tym poszukiwanie kandydatów do przysposobienia dziecka;
5. Dobór rodziny przysposabiającej właściwej ze względu na potrzeby dziecka;
6. Współpraca z sądem opiekuńczym, polegająca w szczególności na powiadamianiu o okolicznościach uzasadniających wszczęcie z urzędu postępowania opiekuńczego oraz sprawowanie na wniosek sądu opiekuńczego nadzoru nad przebiegiem styczności przysposabiającego z przysposabianym;
7. Udzielanie pomocy w przygotowywaniu wniosków o przysposobienie i zgromadzeniu niezbędnych dokumentów;
8. Przeprowadzanie badań pedagogicznych kandydatów do przysposobienia dziecka;
9. Przeprowadzanie analizy sytuacji osobistej, zdrowotnej, rodzinnej, dochodowej i majątkowej kandydatów do przysposobienia dziecka, zwanej wywiadem adopcyjnym;
10. Prowadzenie działalności diagnostyczno-konsultacyjnej dla kandydatów do przysposobienia dziecka;
11. Wspieranie pedagogiczne kandydatów do przysposobienia dziecka oraz osób, które przysposobiły dziecko;
12. Prowadzenie szkoleń dla kandydatów do przysposobienia dziecka (a do czasu nabycia pełnych ustawowo określonych uprawnień współprowadzenie);
13. Dokonywanie wstępnej oceny kandydatów do przysposobienia dziecka;
14. Sporządzanie opinii kwalifikacyjnej o kandydatach do przysposobienia dziecka;
15. Sporządzanie opinii, o której mowa w art. 586 § 4 Ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego;
16. Współpraca z jednostkami administracji rządowej i samorządowej, właściwymi organizacjami pozarządowymi, rodzinami zastępczymi i prowadzącymi rodzinne domy dziecka oraz innymi podmiotami
i osobami specjalizującymi się w działaniach na rzecz dziecka i rodziny;
17. Udział w zespołach do spraw okresowej oceny sytuacji dziecka w pieczy zastępczej;
18. Systematyczne prowadzenie dokumentacji dotyczącej wykonywanych zadań zgodnie z przepisami i zasadami obowiązującymi w Ośrodku;
19. Podpisywanie tworzonych dokumentów i pism związanych z wykonywaniem zadań zgodnie
z obowiązującymi w POA przepisami Regulaminem Organizacyjnym i Instrukcją Kancelaryjną;
20. Sporządzanie sprawozdań i informacji z realizowanych zadań.
21. Prowadzenie dokumentacji dotyczącej kandydatów do przysposobienia dziecka oraz dzieci zakwalifikowanych do przysposobienia, w tym z zastosowaniem systemu teleinformatycznego.
22. Ponowna kwalifikacja dziecka do przysposobienia krajowego w przypadku gdy zmiana sytuacji dziecka ma wpływ na jego kwalifikację;
23. Dobór rodziny przysposabiającej właściwej ze względu na potrzeby dziecka z uwzględnieniem art.165 ustawy;
Praca od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:45-15:45, 2 razy w miesiącu 7:45-19:45 (równoważny system czasu pracy).

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat), pedagogiczne

Pozostałe wymagania:

  • wykształcenie: wyższe magisterskie na kierunku pedagogika lub na dowolnym kierunku uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie pedagogiki. Posiadanie co najmniej 2-letniego stażu pracy, w tym obowiązkowo co najmniej rocznego stażu pracy z dziećmi w instytucjach, których zakres działania obejmuje opiekę nad dzieckiem lub pracę z rodziną tj.: powiatowe centra pomocy rodzinie - organizator pieczy zastępczej, ośrodki pomocy społecznej, instytucjonalna piecza zastępcza, placówki wsparcia dziennego, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, itp. Obywatelstwo polskie, pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych. Nieposzlakowana opinia. Brak skazania prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. Brak pozbawienia, zawieszenia lub ograniczenia władzy rodzicielskiej. Wypełnianie obowiązku alimentacyjnego - w przypadku, gdy taki obowiązek wynika z tytułu egzekucyjnego. Nie figurowanie w bazie danych Rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym. Biegła znajomość i umiejętność korzystania z przepisów prawa, min.: ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy, ustawy o pracownikach samorządowych. Znajomość obsługi komputera w zakresie MS Office. Wrażliwość oraz kierowanie się w podejmowanych działaniach dobrem dziecka. Zaangażowanie w pracę, rzetelność, odpowiedzialność i kreatywność.

Miejsce pracy: Gen. Józefa Hallera 14, 80-401 Gdańsk, powiat: m. Gdańsk, woj: pomorskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę w zastępstwie

Staż pracy: lata: 3

Wymagane dokumenty: 1. list motywacyjny oraz informacje ( np. cv ), o których mowa w art. 22 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy (jednolity tekst DZ.U. z 2018 r., poz.917) tj. imię/imiona i nazwisko, imiona rodziców, datę urodzenia, miejsce zamieszkania ( adres do korespondencji ), wykształcenie, przebieg dotychczasowego zatrudnienia;2. kserokopie świadectw pracy lub innych dokumentów potwierdzających zatrudnienie i staż pracy;3. kserokopie dyplomów potwierdzających wykształcenie;4. kserokopie zaświadczeń o ukończonych kursach, szkoleniach;5. oświadczenie o niekaralności, posiadanym obywatelstwie, pełniej zdolności do czynności prawnych, korzystaniu z pełni praw publicznych i nieposzlakowanej opinii oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie podanych danych osobowych zawartych w aplikacji dla potrzeb rekrutacji innych niż wymagane w ogłoszeniu druk do pobrania na stronie internetowej POA w zakładce: Ogłoszenia - oferty pracy.I. Osoby zainteresowane prosimy o składanie ofert w formie pisemnej w zaklejonych kopertach, osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres: Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Gdańsku, al. gen. J. Hallera 14, 80-401 Gdańsk, z dopiskiem: Oferta pracy nr 2/24 do dnia 19.07.2024 r. do godziny 15:00II. W okresie tygodnia od upływu terminu składania ofert, osoby spełniające wymagania formalne określone w ogłoszeniu zostaną powiadomione telefonicznie lub drogą elektroniczną o terminie i miejscu kolejnego etapu rekrutacji. Osoby, które nie spełniają wymagań formalnych, nie będą informowane. Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku, al. Gen. J. Hallera 14. Informacja telefoniczna: (058) 341 46 07. Dokumenty kandydata wybranego w naborze i zatrudnionego w Pomorskiem Ośrodku Adopcyjnym w Gdańsku zostaną dołączone do jego akt osobowych. III. Dokumenty pozostałych kandydatów będą przechowywane w Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym w Gdańsku przez okres trzech lat od dnia upowszechnienia informacjio wyniku naboru. W okresie tym kandydaci będą mogli dokonywać odbioru złożonych oryginałów dokumentów. Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Gdańsku nie odsyła dokumentów kandydatom. Po upływie trzech lat od dnia upowszechnienia informacji o wyniku naboru, dokumenty zostaną protokolarnie zniszczone.IV. Informacja na temat przetwarzania przez Administratora danych osobowych kandydata do pracy znajduje się na stronie internetowej: www.poa-gdansk.pl/ogloszenia/oferty-pracy/

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
05/07/2024
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Umowa na zastępstwo
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy