PRACOWNIK SOCJALNY DS. PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY DOMOWEJ

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku

Białystok, podlaskie

Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/24/1815

Obowiązki:

1) świadczenie pracy socjalnej,
2) przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych,
3) dokonywanie analizy, diagnozy i oceny zjawisk indywidualnych i społecznych, formułowanie opinii w zakresie zapotrzebowania na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń,
4) udzielanie informacji, porad i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, rodzinom, społecznościom,
5) pomoc w uzyskaniu dla osób lub rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej specjalistycznego poradnictwa, terapii lub innych form pomocy w zakresie możliwości rozwiązywania problemów przez właściwe instytucje,
6) przeciwdziałanie zjawisku przemocy domowej poprzez:
a) podejmowanie działań interwencyjnych w środowisku zagrożonym przemocą domową lub w którym występuje przemoc,
b) wszczęcie i realizację procedury Niebieskie Karty,
c) udzielanie osobom zagrożonym/doznającym przemocy kompleksowych informacji w zakresie pomocy,
d) monitorowanie sytuacji osób zagrożonych/doznających przemocy,
e) zapewnienie ochrony dziecku w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia w związku z przemocą domową,
f) współpracę z Zespołem Interdyscyplinarnym w Mieście Białystok oraz innymi podmiotami realizującymi zadania na rzecz przeciwdziałania przemocy domowej,
g) udział w posiedzeniach grup diagnostyczno-pomocowych powołanych przez Zespół Interdyscyplinarny i współpracę z ich członkami.

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania:

  • ukończone studia wyższe na kierunku praca socjalna lub dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w zawodzie pracownik socjalny uzyskany do dnia 1 stycznia 2008 r. lub ukończone przed dniem 1 maja 2004 r. studia wyższe na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia, politologia i nauki społeczne, socjologia lubstudia podyplomowe w zakresie metodyki i metodologii pracy socjalnej w uczelni realizującej studia na kierunku praca socjalna lub w zakresie pracy socjalnej, po uprzednim ukończeniu studiów na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie zgodnie z art. 116 ust. 1 pkt 3 i pkt 4 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej ( Dz.U. z 2023 r. poz. 901)

Miejsce pracy: Malmeda Icchoka 8, 15-440 Białystok, powiat: m. Białystok, woj: podlaskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony

Wymagane dokumenty: cv

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Adres www: http://www.mopr.bialystok.pl/

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
05/07/2024
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
5
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Ochrona

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy