Opis stanowiska pracy

Obywatelstwo polskie, Wykształcenie wyższe psychologiczne z przygotowaniem pedagogicznym kierunek psychologia– mgr,Specjalizacja w zakresie pedagogiki specjalnej: Tyflopedagog lub/i Oligofrenopedagog lub/i Socjoterapeuta lub/i Surdopedagog-(ukończone studia podyplomowe, kurs kwalifikacyjny),Uprawnienia i doświadczenie w prowadzeniu terapii psychologicznej,psychoterapii, terapii dzieci i rodzin, Doświadczenie w diagnozowaniu problemów w nauce,emocjonalnych dzieci w wieku szkolnym, oraz w prowadzeniu warsztatów, treningów i grup wsparcia dla rodziców i nauczycieli,Tworzenie programów profilaktycznych,Uprawnienia do posługiwania się narzędziami diagnostycznymi np. Bateria 8 i 10/12,Skala Inteligencji Stanford- Binet 5,Doświadczenie na podobnym stanowisku(w tym w poradni PP),Umiejętność pracy w zespole, Obsługa komputera(pakiet Office), Umiejętność interpretacji przepisów i ich właściwego zastosowania,Zdolności organizacyjne,samodzielność działania,dodatkowo:prawo jazdy kat.B.
Wymagania:
prowadzenie działu i praca psychologa w zależności od aktualnych potrzeb placówki i zmian organizacyjnych,prowadzenie badań psychologicznych i stawianie diagnoz uczniów z trudnościami,diagnozowanie i opiniowanie młodzieży z zaburzeniami emocjonalnymi, zagrożonych niedostosowaniem społecznym,sporządzanie na wniosek rodzica pisemnych opinii i orzeczeń na temat badanych dzieci,prowadzenie oddziaływań terapeutycznych i terapii indywidualnej/grypowej/terapii rodzin,przygotowanie dokumentacji na posiedzenia zespołów orzekających,prowadzenie działań profilaktycznych,stosowanie twórczych i innowacyjnych form pracy,podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wzbogacanie warsztatu pracy,współpraca z organizacjami pozarządowymi,instytucjami zajmującymi się dziećmi (m.in.sądem, policją i opieką społeczną),szkołami,pedagogami,nauczycielami w zakresie pomocy,prowadzenie punktów konsultacyjnych,prowadzenie warsztatów,pogadanek,prelekcji oraz grup wsparcia dla młodzieży,rodziców i nauczycieli w ramach szeroko pojętej profilaktyki Zakres obowiązków: prowadzenie działu,praca psychologa,prowadzenie badań specjalistycznych,stawianie diagnoz psychologicznych uczniów z trudnościami w nauce i z zaburzeniami emocjonalnymi,zagrożonych niedostosowaniem społecznym,sporządzanie na wniosek rodzica pisemnych opinii i orzeczeń na temat badanych dzieci,prowadzenie terapii indywidualnej/grupowej/rodzin,przygotowanie dokumentacji na posiedzenia zespołów orzekających,prowadzenie działań profilaktycznych,stosowanie twórczych i innowacyjnych form pracy,podnoszenie kwalifikacji zawodowych i uczestnictwo w różnych formach doskonalenia zawodowego,współpraca z organizacjami pozarządowymi i instytucjami zajmującymi się dziećmi (m.in.sądem, policją i opieką społeczną),wspomaganie i współpraca ze szkołami, pedagogami,w zakresie pomocy dzieciom z trudnościami w nauce oraz sprawiającymi problemy wychowawcze,prowadzenie punktów konsultacyjnych oraz warsztatów, pogadanek, prelekcji oraz grup wsparcia dla młodzieży, rodziców i nauczycieli w ramach szeroko pojętej profilaktyki Oferujemy: • duże możliwości rozwoju zawodowego oraz zdobycie doświadczenia • miłą atmosferę w zespole • nowe ścieżki awansu zawodowego
Twoja aplikacja musi zawierać (dokumenty niezbędne):
CV,PODANIE O PRACĘ,KSEROKOPIE DOKUMENTÓW POTWIERDZAJĄCYCH POSIADANE WYKSZTAŁCENIE I KWALIFIKACJE ZAWODOWE,KSEROKOPIE DOKUMENTÓW POTWIERDZAJĄCYCH DODATKOWE KWALIFIKACJE, OŚWIADCZENIE O PEŁNEJ ZDOLNOŚCI DO CZYNNOŚCI PRAWNYCH I KORZYSTANIA Z PRAW PUBLICZNYCH,OŚWIADCZENIE O TYM, ŻE PRZECIWKO KANDYDATOWI NIE TOCZY SIĘ POSTĘPOWANIE KARNE W SPRAWIE O UMYŚLNE PRZESTĘPSTWO ŚCIGANE Z OSKARŻENIA PUBLICZNEGO LUB POSTĘPOWANIE DYSCYPLINARNE W PRZYPADKU ZATRUDNIENIA WYMAGANE JEST ZAŚWIADCZENIE Z KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO, O TYM, ŻE NIE BYŁO SIĘ SKAZANYM PRAWOMOCNYM WYROKIEM ZA UMYŚLNE PRZESTĘPSTWO LUB UMYŚLNE PRZESTĘPSTWO SKARBOWE,OŚWIADCZENIE ZAWIERAJĄCE IMIĘ (IMIONA) I NAZWISKO, IMIONA RODZICÓW, DATĘ URODZENIA, MIEJSCE ZAMIESZKANIA (ADRES DO KORESPONDENCJI), WYKSZTAŁCENIE, PRZEBIEG DOTYCHCZASOWEGO ZATRUDNIENIA (art.221§1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy), a TAKŻE NUMER PESEL (celem weryfikacji w CROD),KWESTIONARIUSZ OSOBOWY DLA KANDYDATA UBIEGAJĄCEGO SIĘ O ZATRUDNIENIE Dołącz jeśli posiadasz (dokumenty dodatkowe): -kursy -szkolenia -certyfikaty
Wymagane dokumenty aplikacyjne prosimy przesyłać na adres: Zespół Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych Powiatu Żarskiego w Żarach 68-200 Żary ul. Wrocławska 5

Prezentacja firmy

Informacja o wolnych stanowiskach pracy w jednostkach systemu oświaty. Z... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
24/10/2024
Wymiar etatu:
Obojętne
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia