STAŻYSTA DOCELOWO KSIĘGOWY.

Sąd Okręgowy w Łomży

Łomża, podlaskie

Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/24/0812

Obowiązki:

Ogólny zakres obowiązków /charakterystyka lub rodzaj wykonywanej pracy
1. księgowanie zdarzeń gospodarczych, dekretacja dokumentów księgowych,
2. obsługa systemu PŁATNIK,
3. prowadzenie akt asygnowania, uposażenia pracowników Sądu,
4. prowadzenie dokumentacji zasiłków chorobowych, opiekuńczych, wychowawczych, macierzyńskich, rodzicielskich pracowników Sądu,
5. sporządzanie i księgowanie list płac pracowników, list zasiłków chorobowych, macierzyńskich, rehabilitacyjnych,
6. rozliczanie podatków z Urzędami Skarbowymi, sporządzanie deklaracji rozliczeniowych PIT,
7. sporządzanie raportów, analiz, harmonogramów oraz zapotrzebowań na środki w zakresie wydatków budżetowych,
8. formalno-rachunkowa weryfikacja dokumentów wewnętrznych i zewnętrznych,
9. obsługa systemu finansowo-kadrowego ZSRK SAP, systemu TREZOR, systemów bankowości elektronicznej,
10. sporządzanie deklaracji PEFRON.

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania:

  • Niezbędne wymagania i kompetencje: 1. pełna zdolność do czynności prawnych,2. nieposzlakowana opinia,3. niekaralność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, 4. przeciwko kandydatowi nie może być prowadzone postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe,5. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku,6. wykształcenie wyższe pierwszego stopnia,7. co najmniej 5-letni staż pracy w księgowości,8. umiejętność księgowania zdarzeń gospodarczych i dekretacji dokumentów księgowych,9. bardzo dobra znajomość obsługi komputera i praktyczna znajomość pakietu biurowego MS Office, Excel, poczty elektronicznej, 10. umiejętność obsługi informatycznych programów finansowo-księgowych (preferowana znajomość systemu SAP),11. dobra znajomość i umiejętność stosowania w praktyce zagadnień ujętych:- w ustawie z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, w ustawie z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 120 z późn zm.) wraz z aktami wykonawczymi do przedmiotowych ustaw,- w ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (wraz aktami wykonawczymi do ustawy,-w ustawie z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych,- w ustawie z dnia 18 grudnia 1998 r. o pracownikach sądów i prokuratury (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 577),- w ustawie z dnia 27 lipca 2001 r. o kuratorach sądowych.

Miejsce pracy: Dworna 16, 18-400 Łomża, powiat: m. Łomża, woj: podlaskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas nieokreślony

Wymagane dokumenty: Zgłoszenie w zamkniętej kopercie zgodnie z ogłoszeniem Nr A.110.9.2024 zamieszczonym na stronie Sądu Okręgowego w Łomży www.lomza.so.gov.pl

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Adres www: www.lomza.so.gov.pl

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
23/09/2024
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Finanse, Praca Ubezpieczenia

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy