Opis stanowiska pracy

Dokonywanie diagnoz uczniów niepełnosprawnych tak, by proces diagnostyczny dał początek sformułowaniu celów i oddziaływań wychowawczo – dydaktycznych. Podstawą jest diagnoza okulistyczna oraz orzeczenie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Udzielanie pomocy uczniom niewidomym oraz słabo widzącym tak, by nie zaniżać wymagań dydaktycznych wobec nich oraz kryteriów oceniania. Wykorzystywanie w pracy specjalnych metod i dostosowanych pomocy dydaktycznych. Opracowywanie i wdrażanie własnych programów edukacyjnych. Konstruowanie przydatnych dla pedagogów-praktyków zaleceń, które umożliwią poprawę funkcjonowania osób z niepełnosprawnością wzrokową.
Wymagania:
Jednolite studia magisterskie prowadzone zgodnie z nowym standardem kształcenia. Studia wyższe z zakresu pedagogiki lub pedagogiki specjalnej - Kwalifikacje pedagogiczne w zakresie tyflopedagogiki. Zakres obowiązków: Diagnoza pedagogiczna, terapia pedagogiczna, konsultacje i porady. Całościowy proces rehabilitacji podopiecznych: - funkcjonalna ocena widzenia; - dobór odpowiednich pomocy optycznych; - stymulowanie do używania wzroku – patrzenia, widzenia, skupiania spojrzenia; - stymulowanie pozostałych zmysłów; - rozwijanie percepcji dotykowej; - wspieranie funkcji poznawczych, usprawnianie ruchowe; - wspieranie emocjonalne; - wdrażanie do samodzielności; - socjalizacja.
Wymagane dokumenty aplikacyjne prosimy przesyłać na adres: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mogilnie ul. Benedyktyńska 3 88-300 Mogilno email:

Prezentacja firmy

Informacja o wolnych stanowiskach pracy w jednostkach systemu oświaty. Z... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
11/10/2024
Wymiar etatu:
Obojętne
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia